Klasa 6a

Kliknij żeby wrócić do listy klas

Plastyka
26.03   Temat :Dłonie jak zwierzęta

Do następnej pracy plastycznej, którą chcę wam zadać zainspirował mnie – Guido Daniele, artysta który do tworzenia swoich prac wykorzystał dłonie malując je.

Przedstawiona seria zwierząt namalowanych na dłoniach to najbardziej popularne prace artysty, każda z nich charakteryzuje się niesamowitą dbałością o szczegóły oraz realizmem.
Resztę prac tego artysty możecie znaleźć na tej stronie:

designe.pl/dlonie-jak-zwierzeta-guido-daniele

27.03
Kończymy temat: Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja (podręcznik str. 169-173). Przeczytajcie podrozdziały o konfederacji targowickiej i drugim rozbiorze Polski. Pisemnie, w zeszycie proszę odpowiedzieć na pytanie 3 ze Sprawdź się (str.173) oraz w kilku zdaniach opisać drugi rozbiór Polski (data, przyczyny, skutki, zaborcy)

23 marca
Proszę dokończyć pracę zadaną w piątek, 20 marca – rysowanie komiksu o dowolnie wybranym  wydarzeniu historycznym (omawianym w bieżącym roku szkolnym). Minimum 6 obrazków (można więcej) na kartce w formacie A4 lub większej. Zdjęcia lub skany prac proszę wysyłać na adres mailowy: cholewska2@gmail.com

Proszę o narysowanie komiksu o dowolnie wybranym  wydarzeniu historycznym (omawianym w bieżącym roku szkolnym). Stwórzcie minimum 6 obrazków (można więcej) na kartce w formacie A4 lub większej. Pamiętajcie o zachowaniu formy komiksu. Na zadanie macie tydzień. Zdjęcia lub skany prac proszę wysyłać na adres mailowy: cholewska2@gmail.com

Brainy-kl6-TRF-Unit-6-lesson-4

Muzyka

Lekcja 1. Różne współczesne style muzyczne

Na tej lekcji poznam różne style muzyczne (np. pop, rock, jazz, folk, rap, techno, disco, reggae i inne).

Podgląd filmu YouTube OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2017: DAMIAN SYJONFAM KONCERT

Podgląd filmu YouTube Jan Ptaszyn Wróblewski – Jazz Jamboree 1992