DZIEŃ JABŁKA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Obchody Dnia Jabłka w zerówkach rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu ,kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?  Dzieci dowiedziały się ,że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Następnie przeszliśmy do najciekawszego momentu, czyli wypieku ciasta z jabłkami.  Dzień Jabłka zakończył  jabłkowy akcent-wszyscy próbowaliśmy naszego wypieku. Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

Kolorowy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.