Karta rowerowa

13 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową, po zaliczeniu testu z części teoretycznej. Uczniowie klas czwartych na lekcjach techniki poznawali przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów, znaki drogowe oraz zasady ruchu na skrzyżowaniach. Uczniowie starsi, którzy chcieli uzyskać kartę rowerową samodzielnie powtarzali materiał z przepisów ruchu.  W tym roku szkolnym już po raz drugi odbył się egzamin, ponieważ pandemia uniemożliwiła zdobycie karty rowerowej uczniom klas 5 i 6. Dla tych uczniów egzamin był w październiku  2022 r. Pomimo stresu wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu – zaliczyli go pomyślnie. Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego „prawa jazdy” serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.