90-lecie szkoły

30 maja Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa świętowała 90-lecie istnienia. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce, której przewodniczył Ksiądz Biskup ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński.
Następnie uroczystości kontynuowane były już w budynku szkoły. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, wypełnionej gośćmi, na ręce Pani Dyrektor Urszuli Wysockiej Burmistrz Kamil Michał Iwandowski złożył podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej. Były przemówienia okolicznościowe, prezentacja obrazująca historię szkoły oraz wzruszający program artystyczny w wykonaniu uczniów.

31 maja w ramach tej doniosłej okazji, mieliśmy przyjemność zaprezentować ponownie niezapomniane przedstawienie muzyczne „Katarynka”. Tym razem naszymi gośćmi byli rodzice uczniów i nasi absolwenci.💖

🌟 Spektakl był pełen wzruszeń, humoru i głębokich przemyśleń. Uczniowie, ubrani w piękne kostiumy, wcielili się w bohaterów z epoki Prusa. Każda scena i dialog poruszały nasze serca i przypominały nam o ważnych wartościach, miłości i ludzkiej naturze. 💖🎭

👏 Na zakończenie przedstawienia gromkie brawa publiczności wyraziły uznanie dla wszystkich uczestników. Był to czas, w którym wszyscy czuliśmy się częścią czegoś wyjątkowego. To był nie tylko spektakl, ale również manifestacja jedności i siły społeczności Jedynki. Bo naszą szkołę tworzą wyjątkowi ludzie: nauczyciele, uczniowie i rodzice! Dziękujemy, że byliście z nami! Ten wieczór był niezwykłym wydarzeniem w historii naszej szkoły, która obchodziła swoje 90-lecie istnienia.

Za nami uroczystości Jubileuszowe, rozpoczynamy nowy, kolejny rozdział w historii naszej szkoły.