1B i 3B w teatrze

Teatr to jest takie miejsce,
w którym mocniej bije serce.
Jeszcze nim się zacznie przedstawienie,
panuje wielki ruch na scenie:
jedni budują dekoracje,
drudzy wnoszą rekwizyty
(bywa, że solidnie zmachają się przy tym).
A potem, zanim podniesie się kurtyna,
serce prędzej bić zaczyna.”

Uczniowie kl. 1B i 3B wybrali się do teatru Syrena (scena Białołęckiego Domu Kultury), aby obejrzeć spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn” opracowany na podstawie znanej większości społeczeństwa książki Astrid Lindgren o tym samym tytule. Obejrzeliśmy wspaniałe widowisko, w którym bardzo wiernie odtworzono klimat powieści. Zwariowane i zabawne przygody bohaterów mieszkających w Bullerbyn: Lisy, Anny, Britty, Lassego, Bossego, Ollego, dużo muzyki i tańca, sprawiły wszystkim wiele radości. Ta zabawna opowieść o najmłodszych mieszkańcach sympatycznej szwedzkiej miejscowości Bullerbyn sprawiła, że każdy z nas chciałby tam mieszkać i przeżywać najweselsze przygody z tą niezwykłą szóstką dzieciaków. Jeżeli ktoś jeszcze nie znał dzieci mieszkających w Bullerbyn, to po tym spektaklu na pewno chętnie sięgnie po tę zabawną, wesołą i wspaniałą książkę, a dla niektórych na pewno będzie to ulubiona pozycja. Nikogo już chyba nie dziwi, że powieść Astrid Lindgren  jest jedną z najukochańszych książek z dzieciństwa wielu pokoleń.