Ślubowanie pierwszoklasistów

25 X odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. To wydarzenie  zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego przyrzeczenia na sztandar naszej szkoły. Potem każdy pierwszoklasista symbolicznie przez panią dyrektor  został pasowany czyli przyjęty do grona uczniów SP1. Ten rok szkolny jest wyjątkowy, bowiem nasza szkoła obchodzi dziewięćdziesiąte urodziny. W prezentowanym przez dzieci programie artystycznym nie mogło zabraknąć odniesienia do tego wydarzenia. Choć „Nasza szkoła ma 90 lat, to nadal chcemy się tu uczyć i poznawać świat” – z  dumą zapewniali uczniowie. Pierwszaki  znają  już szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. Nasi najmłodsi uczniowie wraz z tarczą szkoły otrzymali  życzenia samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.