Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki mnożenia, która jest podstawą arytmetyki i bez jej znajomości nie uda się opanować trudniejszych zagadnień matematycznych. Uczniowie wykonali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, odbyły się konkursy dotyczące biegłej znajomości tabliczki mnożenia, na lekcjach matematyki, z uśmiechem na ustach, ćwiczyli tabliczkę mnożenia wykorzystując zagadki matematyczno – logiczne, gry „Piłkarz matematyk”, „Królowa skakanki”, zmagali się z nią na czas. Zabawa rachunkami była wyśmienita. Najlepsi z najlepszych zostali wyróżnieni, a wzajemny doping i współzawodnictwo sprawiły uczniom wiele radości 🙂

7 października uczniowie klasy 3b przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób:) Grali w różnego typu gry matematyczne, rozwiązywali łamigłówki i odświeżyli wiedzę używając Kart Grabowskiego. Cała klasa zagrała w grę ,,Ja mam. Kto ma?”. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa ,,Upoluj iloczyn”. Po takim dniu tabliczka mnożenia stała się znacznie łatwiejsza 🙂