6a w Sądzie

W piątek 30 września, dzięki uprzejmości dwojga rodziców: pani Karoliny i pana Marcina, klasa 6a pojechała na wycieczkę do Sądu Okręgowego w Warszawie. Poznaliśmy historię i dzieje budynku sądu, dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w sali sądowej, poznaliśmy historię sądownictwa. Dzieci wzięły aktywny udział w symulowanej rozprawie w sprawie kradzieży słoików miodu w Stumilowym Lesie. Każdy wcielił się w jakąś rolę: sędziego, prokuratora, obrońcy, protokolanta, woźnego, Królika – poszkodowanego, Kubusia Puchatka – oskarżonego, świadków: Sowę, Kłapouchego, Prosiaczka i Tygryska. Zabawa i doświadczenie dla nas – bezcenne. Padł wyrok, niestety niekorzystny dla Kubusia Puchatka. Założone przez dzieci togi zmyliły nawet pana policjanta, który myślał, że to prawdziwa rozprawa sądowa :). Czyżby rosły nam asy sądownictwa?