Dzień Kropki

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała nauczycielka do Vashti, która wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Dziewczynka od niechcenia wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem to był dopiero początek jej kreatywnej przygody.

15 września w naszej szkole obchodziliśmy „International Dot Day”, czyli „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Na szkolnych korytarzach zagościło mnóstwo kolorowych kropek i kropeczek. Uczniowie obejrzeli film o Vashti, a potem przystąpili do kreatywnych działań. Rozwiązywali kropkowe zadania i łamigłówki. A przy okazji każdy mógł odkryć w sobie talent, o którym wcześniej nawet nie wiedział. I kropka!

Zerówki również obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa,pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.
Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Dzień Kropki w 1a

Najpierw dzieci usłyszały  historię pewnej niezwykłej kropki, która zmieniła świat małej Vashti. Potem wszyscy z ochotą zaczęli tworzyć kropkowane odbitki. Każda jest inna. Wszystkie są piękne, bo pierwszaki mają talent. J