Dzień Ziemi w zerówkach

22 kwietnia uczniowie klas zerowych obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i  działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin jak i zwierząt.

Uczniowie obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych oraz ciekawych filmów edukacyjnych, dzięki którym poznali najpiękniejsze zakątki naszej planety. Wzbogacili też swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Utrwalili  pojęcie „segregacji” i „recyklingu” oraz nauczyli się zachowań  proekologicznych poznając „Kodeks Młodego Ekologa”. Na koniec przygotowali plakat pt. „Los Ziemi w naszych rękach”.