Od grosika do złotówki

Początek szkoły podstawowej to okres, w którym uczniowie otrzymują od opiekunów pierwsze kieszonkowe np. na kupno przyborów szkolnych czy słodyczy 🙂 Pojawiają się więc u uczniów nowe doświadczenia w zakresie dokonywania wyboru i podejmowania decyzji o wydawaniu własnych pieniędzy.
Uczniowie 2b realizują w bieżącym roku szkolnym projekt ,,Od grosika do złotówki”, gdzie podróżując po planetach z Grosikiem, poznają podstawy edukacji finansowej i szeroko pojętego bezpieczeństwa. Realizację poszczególnych zadań i swoich osiągnięć dokumentują w „Dzienniku podróży”. W trakcie galaktycznej podróży dzieci odwiedzają następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka.
Ostatnio odkryli, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy, ale także dbanie o swoje dobra materialne, oszczędzanie środowiska przyrodniczego, darów natury, przedmiotów codziennego użytku, ubrań, a także czasu własnego i innych.