Makaronowa wieża

„Tajemnice, które  kryje świat wokół nas” to  projekt edukacyjny  realizowany przez uczniów 3a. Aby odkrywać tajniki matematyki, przyrody najlepiej pracować w grupie. Dobrym sposobem jest  Marshmallow Challenge, czyli wyzwanie polegające na zbudowaniu jak najwyższej konstrukcji z makaronu. Konstrukcja ma utrzymać dużą, słodką piankę. W piątek trzecioklasiści podjęli się tego zadania. Zanim  zaczęli rozwiązywać problem, przeznaczyli czas na testowanie różnych rozwiązań. Sprawdzali w trakcie, co działa, a co nie i wprowadzali zmiany. Ważna  była  także komunikacja w grupie, umiejętność wzajemnego życzliwego słuchania  i  zaufania. Okazało się, że dwie wieże miały naprawdę imponującą wysokość. Po tym wyzwaniu wszyscy otrzymali indeksy i rozpoczęli przygodę z Uniwersytetem Dzieci.