Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

         Zmiana numeru Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka jest kolejną okazją do przekazywania informacji, że stykając się z problemami nie musimy radzić sobie sami. Razem sprawmy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że taki telefon działa i można z niego korzystać.   
          Informujemy, że  ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
          Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/.
                                                                Katarzyna Wojno – pedagog szkolny