3a o lesie, w lesie

Las  to najwspanialszy dar natury, fabryka tlenu, miejsce wypoczynku, oaza ciszy. No, a gdzie najlepiej opowiadać o lesie, jeśli nie w lesie właśnie. Las można wtedy nie tylko zobaczyć, ale również poczuć, usłyszeć i dotknąć Zdobyta w ten sposób wiedza na dłużej zostaje w pamięci. We wtorek klasą lekcyjną była dla 3a przepiękna polana w lesie. Uczniowie zostali wyposażeni w niezbędne pomoce i karty obserwacji. Powtórzyliśmy wiadomości dotyczące warstwowej  budowy lasu, rozpoznawaliśmy różne gatunki roślin runa leśnego, próbowaliśmy dotykając kory określić gatunek drzewa. Pomiary obwodu pni najokazalszych dębów czy sosen  posłużyły do porównywania liczb trzycyfrowych. Każda grupa wzorowo wykonała wszystkie zadania. Z fantastycznie wybarwionych liści  tworzyliśmy jesienne róże, a szyszki kasztany, żołędzie, owoce jarzębiny zabraliśmy do klasy i tu powstały kolejne cudeńka. Złotą, szeleszczącą liśćmi jesień, chcemy zatrzymać na dłużej.