Rowerowy rajd

Piątkowe popołudnie, po całym tygodniu nauki, to może odpoczynek na  kanapie przed  komputerem? Na szczęście młodzież z  7c potrafi podjąć mądrzejszą decyzję.  Korzystając z pięknej pogody po lekcjach wskakujemy na rowery i wyruszamy. Na  leśnej trasie czekają zadania do wykonania. Klasa dzieli się  na dwie grupy. Grupa zielona musi złamać kilka szyfrów, zaś grupa biała rozwiązuje problemy matematyczne dowiadując się przy okazji o wielu faktach historycznych, które miały miejsce w 1920 roku. Gra kończy się ułożeniem  hasła „Nie walczymy z narodem rosyjskim, lecz z systemem bolszewickim”.  Uczniowie ustalają,  kto, kiedy i w jakich okolicznościach wypowiedział te słowa po obejrzeniu filmu „Zwycięstwo 1920 r.” Po zwiedzeniu  muzeum w Ossowie  pokonujemy kilka kolejnych kilometrów objeżdżając Rezerwat Przyrody Grabicz i odnajdując w lesie największy w powiecie wołomińskim głaz narzutowy Edmund. Duża porcja ruchu na świeżym powietrzu powoduje, że kiełbaski z ogniska smakują  wyjątkowo. Wracamy do szkoły. Wieczór spędzamy rozgrywając pasjonujące mecze  w siatkówkę.  Sala lekcyjna  zamienia się w sypialnię, a my już  snujemy plany o następnej wyprawie. Wspólnie spędzony czas to najlepsza  recepta na budowanie dobrych, przyjaznych  relacji.