Zajęcia w świetlicy

W świetlicy zimową porą dzieci wraz z Chmurką Tosią czytają książkę pt. „Zaopiekuj się mną. Zimowy wilk”. Dzieci chętnie słuchają i czytają, jest to świetny trening głośnego czytania. Po każdym rozdziale powstają piękne prace plastyczne, np portrety zimowe wilka.

16.02 dzieci na zajęciach plastycznych rozpoczęły przygotowania do dnia kota i dnia dinozaura. Pierwszym etapem było stworzenie z masy solnej kota i dinozaura. Było przy tym dużo zabawy, wygniatania i lepienia. Figurki, które powstały zostały odstawione do wyschnięcia.
17.02 dzień kota, w świetlicy był to dzień rozmów na temat opieki nad kotami. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach.
23.02 był drugi etap prac. Figurki z masy solnej nabrały barw, zostały pomalowane przez dzieci farbami.
26.02 dzień dinozaura- dzieci poznały nazwy tych stworzeń, ich zwyczaje oraz ciekawostki na ich temat.