Patriotyczny escape room z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Klasa IIa w escape room

Czy można patriotyczne tradycje polskie połączyć z ekscytującą, a zarazem edukacyjną zabawą? Jak najbardziej! W klasie II a dzieci miały okazję poczuć emocje związane z zabawą w escape room. W piątkowy poranek  uczniów powitał tajemniczy głos zapraszający do uwolnienia  ukrytego skarbu. Ale żeby to się stało, należało uważnie obejrzeć film o Józefie Piłsudskim, rozwiązać kilka ukrytych zadań i odnaleźć elementy hasła. Godło z puzzli, porządkowanie słów hymnu, kody QR, odkodowanie zaszyfrowanych liter to tylko niektóre aktywności. Informacje o Zbigniewie Dymku – uczniu naszej szkoły też były niezbędne do potrzebnego szyfru. Wszystkie drużyny znalazły kody do kłódek, a ukryty skarb to nasza biało – czerwona flaga.