ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Święto mnożenia

W tym roku 2 października 2020 – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy nieco inaczej. Udowodniliśmy, że mnożeniem można się świetnie bawić. W czasie  lekcji matematyki każda klasa grała w inną grę. „Bingo”, „Wojna karciana”, „Matematyczne memory”, czy „Kto pierwszy” to tylko niektóre z nich. Drugoklasiści, choć  nie znają jeszcze mnożenia, to w formie zabawy wykorzystując japońską łamigłówkę też ćwiczyli obliczanie iloczynów. Najwięcej emocji budziła gra karciana w 6c. Niećwiczone zdolności „umykają w czasie”, dlatego  mnożenie powtarzamy, ćwiczymy i nieźle się przy tym bawimy.

Do tego dnia klasa 4a przygotowywała się od dwóch tygodni. Dzieci powtarzały tabliczkę mnożenia przygotowując sobie koszulki i grając w gry. Każdy w naszej szkole chciał zostać Mistrzem Tabliczki Mnożenia :).