Lekcja historii online w 2a

Inspirację zajęć stanowiła książka Zofii Staneckiej „Nasza paczka i niepodległość…” Kontakt z edukatorem poprzez sieć, to dla dzieci nowe doświadczenie. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, dlaczego obchodzimy Święto Wojska Polskiego, jaka rocznica jest z tym dniem związana i czemu istnienie Wojska Polskiego jest takie ważne. Seria ćwiczeń i zagadek interaktywnych uświadomiła, jakie zadania stoją przed żołnierzami w czasie wojny i pokoju.

Nikogo już nie dziwi, że w wojsku pracują matematycy, inżynierowie i lekarki.

Sto lat temu w Bitwie Warszawskiej brali udział głównie ochotnicy. Nie mieli  specjalnego przygotowania i wyszkolenia, ale  byli gotowi walczyć za Ojczyznę. Drugoklasiści dowiedzieli  się także, dlaczego Grób Nieznanego Żołnierza jest tak ważnym miejscem dla Polaków. Lekcja   zachęciła niejednego chłopca do tego, aby kiedyś zostać żołnierzem. Do Muzeum w Sulejówku wybierzemy się na pewno, bo zobaczyć m. in. oryginalną buławę Józefa Piłsudskiego  to nie lada gratka.