Informacja dla rodziców/opiekunów

Informacja dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta email w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce.

Szanowni Państwo !

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce będziemy korzystać z pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni . Prosimy Państwa o zgodę na utworzenie kont dla Państwa dziecka i zarządzanie tymi kontami. Pakiet narzędzi firmy Google ułatwi pracę w szkole i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce będą korzystać ze swoich kont do wykonywania zadań szkolnych, komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku.

W naszej szkole uczniowie mogą korzystać z następujących usług firmy Google:

• Gmail
  • Classroom
  • Dysk
  • Dokumenty
  • Formularze
  • Grupy dyskusyjne
  • Keep
  • Arkusze
  • Prezentacje
  • Chat
  • Hangouts

Informacje dla rodziców i opiekunów na temat G Suite dla Szkół i Uczelni Jakie dane osobowe gromadzą Google ?

W ramach tworzenia konta ucznia Szkoły Podstawowej 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce , szkoła może udostępniać Google niektóre dane osobowe tego ucznia, na przykład jego imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Firma Google może również gromadzić dane osobowe przekazywane bezpośrednio przez uczniów, takie jak numery telefonów wymagane w celu odzyskania konta lub zdjęcia profilowe dodawane do kont. Warto o tym pamiętać udostępniając numer telefonu lub zdjęcie.

Ponadto Google gromadzą informacje związane z używaniem usług przez uczniów. Obejmuje to m.in.:

• informacje o urządzeniu, takie jak model, wersja systemu operacyjnego, unikatowy identyfikator oraz informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu;
  • informacje z dziennika, w tym szczegóły używania usług, informacje o zdarzeniach związanych z urządzeniem oraz adres IP użytkownika;
  • informacje o lokalizacji gromadzone różnymi metodami, w tym przy użyciu adresów IP, urządzeń GPS i innych czujników;
  • unikatowe dane aplikacji, takie jak numer wersji aplikacji;

Jak Google wykorzystuje te informacje?

Google używa danych osobowych uczniów do udostępniania, obsługi i ochrony podstawowych usług G Suite dla Szkół i Uczelni . Google nie wyświetla reklam w obrębie podstawowego zestawu usług ani nie używa danych osobowych pochodzących z tych usług do celów reklamowych.

Czy Google wykorzystuje dane osobowe uczniów szkół podstawowych do kierowania reklam?

Nie. W przypadku użytkowników G Suite dla Szkół i Uczelni ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Google nie wykorzystuje żadnych danych

osobowych (ani żadnych informacji związanych z kontem G Suite dla Szkół i Uczelni) do kierowania reklam.

Czy dziecko może udostępniać informacje innym osobom za pomocą konta G Suite dla Szkół i Uczelni?

W Szkole Podstawowej  im. Bolesława Prusa w Zielonce zezwolono uczniom na dostęp do usług Google, takich jak Dokumenty Google, które zawierają funkcje umożliwiające udostępnianie informacji innym użytkownikom lub szerszemu gronu osób tylko w ramach Szkoły Podstawowej 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce.

Czy Google ujawnia dane osobowe dziecka?

Google nie udostępnia danych osobowych firmom, organizacjom ani osobom spoza firmy Google, jeśli nie zaistnieje co najmniej jedna z następujących okoliczności:

• Zgoda rodzica lub opiekuna. Google może udostępnić dane osobowe niepełnoletnich użytkowników firmom, organizacjom lub osobom spoza firmy Google za zgodą rodziców tych użytkowników, możliwą do uzyskania przez szkoły korzystające z G Suite dla Szkół i
  • Przy pomocy Szkoły Podstawowej 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce Konta G Suite dla Szkół i Uczelni są zarządzane przez szkoły. Administratorzy w tych placówkach mają dostęp do informacji przechowywanych na tych kontach.
  • Udostępnianie w związku z przetwarzaniem danych poza Google. Dane osobowe możemy przekazywać podmiotom stowarzyszonym i innym zaufanym

zgoda g-suit