Próbny egzamin

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowały próbny egzamin ósmoklasisty. Wszystkie materiały zostaną zamieszczone na stronie CKE (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne
Zachęcamy, aby uczniowie pobrali arkusze i rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie. Następnie zapisali swoje rozwiązania w wybranej formie, np.
-w pliku w edytorze tekstów;
-na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
-korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
-na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Zapisane odpowiedzi prosimy o przesłanie do nauczycieli (wkrótce zostaną podane e- maile), aby otrzymać informację zwrotną. Za egzamin uczniowie nie otrzymują ocen.

Wzięcie udziału w egzaminie próbnym daje uczniom możliwość zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które opanował oraz te, na którymi musi jeszcze popracować.