Podróże odkrywców

W piątek 17.01 uczniowie klasy 1a wybrali  się w podróż do świata nieograniczonej wyobraźni, kosmicznych przygód i sportowych emocji. Najodważniejsi weszli  do ciemnego sensorycznego tunelu wypełnionego miękkimi włoskami.  Ekscytujące były  lustrzane tafle.  Dzięki zwielokrotnionemu odbiciu dzieciom ukazała  się Droga Mleczna i  świetlisty tunel prowadzący w głąb Ziemi. Po powrocie na powierzchnię planety na pierwszoklasistów  czekała zabawa związana z  projekcją miasta. W sali multimedialnej  stworzone przez najmłodszych odkrywców rysunki mogły ożyć. Reagując na dotyk wykonywały różne akrobacje. Nie zabrakło też tak przyszłościowej dziedziny jak programowanie. Zajęcia krok po kroku pozwoliły  stworzyć  prostą  aplikację  wprowadzając  w fascynujący świat elektroniki i robotyki.  Dzieci były zachwycone, a zabawy oprócz rozwoju kreatywności i wyobraźni zachęcały do współpracy.