LAS RĄK

Pozytywnie o sobie samym, czyli jak wzmacniać uczniowską wiarę we własne siły. Dawno, dawno temu była sobie samotna, stara tapeta z czarnymi kikutami drzew, która długo czekała na swoje wykorzystanie. A potem był pomysł, by uczniowie zaczęli lepiej siebie postrzegać, by uwierzyli we własne siły i zrozumieli, że są wyjątkowi. „Las rąk” to nasz szkolny projekt zainspirowany ogólnopolską akcją „Pozytywna uwaga”. Każde dziecko miało za zadanie odwzorować swoją dłoń i napisać na niej pozytywnie o sobie. A jako, że w naszej szkole stawiamy na wielojęzyczność, która jest dla nas ważna, nie tylko jako znajomość języków, ale i jako poznanie kultur oraz rozróżnianie językowych obrazów naszego świata, to na tych dłoniach pojawiły się również angielskie odpowiedniki tych zalet. Tak by uczniowskie wzmacnianie wiary w siebie przebiegało dwujęzykowo W związku z naszą akcją ogłaszamy konkurs rodzinny. Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Bliscy naszych podopiecznych, weźcie swoje dziecko za rękę i odkryjcie je na nowo. Poszukajcie na naszej wystawie odpowiednika jego dłoni. Zdziwicie się, kiedy odkryjecie jak wiele ma pozytywnych cech. A na koniec jeszcze jeden powód do dumy. Miło nam poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani do projektu w ramach Mazowieckiej Akademii Rozwoju Kompetencji Pracowników Instytucji Wspomagania (MARK PIW) promującego wielojęzyczność w placówkach oświatowych i będziemy go realizować we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia nauczycieli (MSCDN).