I turniej szachowy

19 listopada w Warszawie odbył się turniej szachowy dla uczniów klas 2- 4. Celem rozgrywek była popularyzacja gry w szachy oraz integracja uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt Szachy w mazowieckiej szkole. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów – 6  osób  z klasy 2a i 5  z klasy 4a. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim; 15 minut na zawodnika i każdy uczestnik   rozegrał 7 partii szachowych. Sędziami byli przedstawiciele Polskiego Związku Szachowego.  Młodzi szachiści  mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz doświadczyć ciekawych przeżyć. Nasi uczniowie godnie reprezentowali zielonkowską Jedynkę  przedstawiając  wysoki poziom gry. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dwie dziewczynki z klasy 4a będą reprezentować  9 grudnia warszawski oddział w finale Mazowsza. Julia Włodarczyk zajęła I miejsce, a na drugiej pozycji uplasowała się Ola Peranowska. Mateusz Syta był o włos od podium. Do III miejsca zabrakło mu 0,5 punktu. Wielkie gratulacje  należą się naszym drugoklasistom. Grali rewelacyjnie.

Nasi reprezentanci to:
Kudełka Antonina  2a