Wolontariat zaprasza

Nasze tradycyjne spotkanie w Domu Pomocy Społecznej miało miejsce wkrótce po dniach babci i dziadka. Po krótkim koncercie prezentującym talenty naszych czwartoklasistów przyszedł czas na wspólne kolędowanie, rozmowy i słodycze. Uczniowie Jedynki czują się w Domu Rencisty jak u siebie. Swobodnie przygrywali na flecie i pianinie do wspólnego śpiewu. Odwiedziliśmy też osoby, które nie dotarły na koncert. Oczywiście nie zabrakło czekolad zebranych przez naszych wolontariuszy.

Jesteśmy w Domu Pomocy – film

 

 

PIERNIKI

Czwartkowe spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu to warsztaty świąteczne. Piekliśmy pierniki, które trafią do paczek dla Polaków na wschodzie.

 

 

Warsztaty poduszkowe

Nasi wolontariusze projektowali świąteczne poduszki. Pomagała je uszyć Paula, która prowadziła warsztaty. Efekty pracy można będzie podziwiać na świątecznym kiermaszu we wtorek. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.

 

 

5 grudnia -Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia to  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Okazję tę obchodziło Szkolne Koło Wolontariatu wraz z zaproszonymi gośćmi. Wspólnie obejrzeliśmy przygotowany przez Igora z klasy 8a film o pracy wolontariuszy z Jedynki. Potem świętowaliśmy przy ciastach przygotowanych przez wolontariuszy i pizzy. Dziękujemy sponsorom, którzy doceniają pracę naszych uczniów: Pani Danusi Wujek z Caritas w Zielonce  i Ks. Proboszczowi Kazimierzowi Secie.

https://youtu.be/dStJWXRBb40

zgody

Bank Żywności

 Stoliczku nakryj się!

Świąteczna Zbiórka Żywności 29-30 listopada

W piątek i sobotę nasi wolontariusze uczestniczyli w zbiórce żywności dla potrzebujących z naszego miasta.

Zebraliśmy ponad 500 kg produktów.

Wolontariuszka  Natalia.

 PLAKAT.pdf

„Młodość podobna jest do szalejącego morza z dzikimi falami i niebezpiecznymi wiatrami;
starość zaś jest przystanią, gdzie dusza oddaje się ciszy,  jaką niosą z sobą lata”

Św. Jan Chryzostom

Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej obchodzono w tym roku już po raz trzydziesty. Nasi wolontariusze zostali zaproszeni, by wspólnie świętować i swoimi talentami uświetnić uroczystość. Występowali uczniowie klas czwartych i szóstych grając na pianinie i śpiewając. Z tej okazji wręczyliśmy również zebrane w szkole czekolady. Jak zawsze zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie.