Ćwicz swój mózg

W październiku króluje japońska łamigłówka matematyczna. Przy sali nr 20, na gazetce  wiszą „koszulki” a w nich  plansze japońskiej łamigłówki matematycznej. Znajduje się też instrukcja, na czym polega zabawa.

 

Zainteresowanych uczniów z klas 4 – 6 zachęcamy do sięgnięcia po plansze i wykonywania  zadań. To doskonała gimnastyka mózgu. Znajomość tabliczki mnożenia łączy się z logicznym myśleniem i zastosowaniem odpowiedniej strategii, aby w łamigłówce wykorzystać wszystkie kwadraty i oznaczyć odpowiednie pola planszy. Rozwiązane „kwadraty” gromadzimy i ostatniego października przynosimy na lekcję matematyki.

Każdy rozwiązany kwadrat to zdobyte punkty: 

Kwadrat 7x 7  to  1 punkt

Kwadrat 10 x 10   to 2 punkty

Kwadrat 15 x 15  to 3 punkty

Kwadrat 20 x 20  to 4 punkty

Kwadrat 25 x 25  to 5 punktów

Oczekujemy na rekordzistów, którzy zdobędą ponad 30 punktów. Nagroda czeka J