ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia – egzamin ze znajomości tabliczki. Do egzaminu przygotowywaliśmy się od 30 września do 3 października – wykonano gazetkę promującą akcję, a w klasach na lekcjach przypominano tabliczkę rozwiązując łamigłówki oraz ćwiczenia sprytnego liczenia. Dnia  4.10.2019  uczniowie przystąpili do pisemnego egzaminu z tabliczki. Uczniowie klas trzecich po wylosowaniu losu przystąpili do odpowiedzi pisemnej. Uczniowie klas 4 – 8 sprawdzali swoje umiejętności liczenia przy stanowisku „egzaminatorów” podczas przerw międzylekcyjnych. Wszyscy, którzy przystąpili do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki byli nagradzani cukierkiem. W akcji sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia wzięło udział ok. 250 uczniów.

Gratulujemy wszystkim i przypominamy, że rok 2019 jest rokiem MATEMATYKI.