KLASA 5 NA ZIELONEJ SZKOLE

Zielona szkoła klas piątych w Krościenku nad Dunajcem.

Na zieloną szkołę wyruszyliśmy razem z klasą 5b w poniedziałek 6 maja o godz. 6:15. Większość dnia spędziliśmy w Parku Rozrywki Energylandia, gdzie korzystaliśmy z rollerkosterów i wielu innych atrakcji dostępnych w parku. Wieczorem dotarliśmy do Willi Alexia, która gościła nas do piątku 10 maja. Pozostałe dni pobytu wypełnione były wieloma innymi atrakcjami. We wtorek zwiedzaliśmy średniowieczny Zamek w Niedzicy. Poznaliśmy jego historię i związane z nim legendy. Tego samego dnia po południu odwiedziliśmy elektrownię w Niedzicy, która za pomocą generatorów napędzanych wodą wytwarza energię elektryczną. Środa była dniem poświęconym pieszej wycieczce górskiej na dwa malownicze szczyty Pienin: Trzy Korony i Sokolicę. W czwartek przed południem byliśmy w Szczawnicy i  degustowaliśmy wody lecznicze w tamtejszej pijalni. Po południu zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Bochni, skąd wróciliśmy bogatsi o wiedzę związaną z wydobyciem soli i pracą górników oraz o woreczek soli, który otrzymaliśmy na pamiątkę pobytu. Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na powrót do Zielonki, gdzie czekali na nas rodzice.                                                                                                                             Amelia Skorupka, kl. 5a.