REKOLEKCJE

Od 1 do 3 kwietnia uczestniczyliśmy w rekolekcjach przygotowanych przez p. Dorotę Zgódkę oraz s. Karolę. Uczniowie mieli w szkole warsztaty z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej, a młodsi dodatkowo z młodzieżą z zielonkowskiej  Oazy. Wszyscy uczestniczyli również w spotkaniach w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie w skupieniu, pod kierownictwem księdza Przemysława Maciosa przygotowywali się do tych najważniejszych, w kulturze chrześcijańskiej, świąt. W Ośrodku Kultury i Sportu oglądaliśmy niezwykły film „Listy do Boga”, który dostarczył nam wielu wzruszeń i stał się bodźcem do wielu rozmów, odwiedziliśmy też Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi, w którym  mieliśmy spotkanie z siostrą – Michaelą Pawlik. Przeżyliśmy wyjątkowy okres odnowy duchowej, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Julia Gawerek, kl. 6a