PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Na ten wyjątkowy marcowy dzień czekamy z utęsknieniem, a jak nadejdzie to chcemy go wyjątkowo uczcić. W naszej szkole dziś wiele się działo. Pisaliśmy wiosenne wiersze i opowiadania, tworzyliśmy też nowe utwory poetyckie ze starych. Młodsi uczniowie integrowali się ze starszymi. Malowaliśmy na twarzach wiosenne motywy i świetnie się bawiliśmy. A niektórzy nawet uciekli ze szkoły, wraz z nauczycielem, i poszukiwali pierwszych oznak wiosny. Było kolorowo, wesoło i przemiło. Aż chciało się śpiewać z Markiem Grechutą „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…”

Zapraszamy wiosnę do Jedynki

W pierwszy dzień wiosny na korytarzu naszej szkoły rozbrzmiewała „Wiosna”  Antonio Vivaldiego. Muzyka stała się źródłem inspiracji plastycznej. Palce zamieniły się w pędzelki i powstał piękny wiosenny dywan dla pani wiosny. Pojawiły się kwitnące krokusy, bazie, motyle i bociany. Po takim  powitaniu, zima już na pewno nie wróci!

Zapraszamy wiosnę do Jedynki!