WARSZTATY FILMOWE

3 marca siedmiu uczniów klas siódmych, wraz z p. Moniką Gawerek, uczestniczyło w warsztatach filmowych Warszawskiej Filmoteki Szkolnej.

Zajęcia prowadzone były w Warszawskiej Szkole Filmowej przez Pana Piotra Gorszczyńskiego, który przybliżył nam wszystkie etapy tworzenia filmu.

Inspiracją  naszej pracy stał się film dokumentalny z 1980 roku „Gadające głowy”, który został nakręcony przez Krzysztofa Kieślowskiego.

W trakcie całodniowych warsztatów poznaliśmy specyfikę pracy z kamerą, nauczyliśmy się jak operować światłem, nagrywać dźwięk i obraz, odkryliśmy tajniki montażu filmowego.

Efektem naszej pracy stały się dwa krótkometrażowe filmy dokumentalne, które już jutro zaprezentujemy. Mamy nadzieję, że się spodobają!