Konkurs kolęd

Na zakończenie I semestru bieżącego roku szkolnego 24 stycznia odbył się konkurs kolęd i pastorałek „Stąd do Betlejem” zorganizowany przez Szkołę Aktywności Twórczej. Do konkursu przystąpiły: SAT, SP1 i SP2. Z naszej szkoły mamy trzech laureatów – w kategorii klas 0-III pierwsze miejsce zajęła Pola Golińska z klasy IIIa, która zaśpiewała pastorałkę „Nie płacz, Jezu” przygotowana przez p. Hannę Fuśnik. W kategorii klas IV-VIII trzecie miejsce zdobył  Fabian Laszuk z kolędą „Dzisiaj w Betlejem”. W kategorii zespół wystąpiły dwa chóry: ze Szkoły Aktywności Twórczej i z naszej szkoły. Obu zespołom przyznano pierwsze miejsce. Nasz chór zaśpiewał na dwa głosy piosenkę bożonarodzeniową „Nadchodzą już święta”. Wykonanie wszystkim bardzo się podobało. Zwycięzcy otrzymali nagrody – soliści osobiste, chóry zdobyły dla swoich szkół radiomagnetofony. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami. Nagrody wręczał burmistrz miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski. Konkurs zakończył się występem laureatów.

Organizatorzy wspaniale przygotowali imprezę, byli niesłychanie gościnni i opiekuńczy.

Barbara Habaj