Kolędnicy Misyjni

6 stycznia 2019 r. uczniowie SP nr 1 wzięli udział w akcji Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci – Kolędnicy Misyjni. Uczniowie klas 3a, 4b, 4c, 6a i 8b, jako wolontariusze, utworzyli 4 grupy kolędnicze, które odwiedziły mieszkańców ulic: Staszica, Sienkiewicza, Mickiewicza, Chopina, Kołłątaja, Kilińskiego, Zapolskiej i Skorupki. Zebraliśmy 2 324 zł. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Burundii i Rwandzie, w Afryce. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor II część kolędowania odbyła się w Szkole 8 stycznia. Ofiarność społeczności szkolnej wyniosła 516 zł. W sumie zebraliśmy 2 840 zł. „Choć było mroźnie, odczuwaliśmy wartość i sens kolędowania, w którym doświadczaliśmy życzliwości, gościnności i ofiarności mieszkańców Zielonki” – wspominali uczestnicy. Inni pytali czy za rok także będziemy kolędować?