Wolontariat

10 grudnia Szkoła Podstawowa nr 3 miała zaszczyt gościć Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Para prezydencka włączyła się w pomoc przy pakowaniu paczek w ramach 22 Świątecznej Zbiórki Żywności.  W działaniach tych uczestniczyli również  nasi wolontariusze, którzy zbierali produkty, a następnie chętnie napełniali paczki, które trafią wprost do potrzebujących.  Pan prezydent wygłosił przemówienie, po którym razem z żoną oraz wolontariuszami wspólnie pakowali żywność. W akcji łącznie uzbierali 6,2 tony. Na koniec Para Prezydencka razem z dziećmi zrobiła kilka wspólnych zdjęć, aby uwiecznić ten wspaniały moment.  

Banki Żywności w 2017 roku wsparły 1 447 844 osób potrzebujących w Polsce, przekazując łącznie ponad 65 500 ton żywności na cele społeczne.