Schody do niepodległej

Biel i czerwień  to kolory dominujące w klasach i na korytarzach naszej szkoły.  Plakaty o tematyce niepodległościowej, biało – czerwone  róże, goździki  i serca własnoręcznie wykonane przez dzieci  to symbole wdzięczności dla tych, co walczyli za niepodległą. Pisaliśmy  życzenia dla  Ojczyzny, w których najczęściej powtarza się  ufność, że będzie pokój, a Polacy będą  wybierali to co  dobre, a nie to, co łatwo przychodzi.  Wspólnie stworzyliśmy  pamiątkowy mural, a pomysłów na niepodległościowe  logo  nie powstydziłby się niejeden artysta.  Powstały „Schody do Niepodległości”. Każdy stopień otrzymał datę związaną z historycznym wydarzeniem.  Polacy  w  XIX i XX wieku dosłownie wdrapywali  się, poprzez kolejne zrywy narodowe, ku upragnionej niepodległości. I udało się. Możemy radośnie świętować.