Pasowanie klas I na czytelników biblioteki szkolnej

Zgodnie z wieloletnią tradycją pierwszaki doczekały się momentu Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, które odbyło się 6 listopada 2018 roku. Uczniowie obejrzeli inscenizację w wykonaniu uczennic z klasy III B : Zosi Jirowec, Marysi Gniazdowskiej i Zosi Gniazdowskiej, w której również brali udział, odpowiadając na bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek i baśni. Zapoznali się z zasadami korzystania                  z księgozbioru  przeznaczonego dla najmłodszych, sposobem  wypożyczania oraz prawami czytelnika. Po zapoznaniu się  z prośbami Książki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Wreszcie nadszedł ważny moment – wybór i wypożyczenie przez dzieci pierwszej książki w bibliotece szkolnej.

Gratulujemy najmłodszym czytelnikom  i zachęcamy do częstego korzystania z biblioteki,     a rodziców do motywowania swoich dzieci do rozwijania umiejętności czytania.