Projekt „Ojcowie Niepodległości, czyli komu zawdzięczamy wolność”.

27 października 2018 roku cofnęliśmy się w czasie i nasza szkoła zapełniła się wyjątkowymi postaciami sprzed 100 lat. Po korytarzach przechadzali się: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos i Wojciech Korfanty. A wśród nich emancypantki, bo przecież lata 20. to nie tylko trudny okres w historii świata, a zwłaszcza Polski, która rodzi się na nowo, po 123 latach zaborów. To właśnie wtedy nasze praprababki, które podczas I wojny Światowej musiały przejąć obowiązki mężczyzn, wywalczyły sobie prawa wyborcze i zaczęły pracować zawodowo.
Bardzo dziękuję WSZYSTKIM za zaangażowanie się w nasz projekt „Ojcowie Niepodległości, czyli komu zawdzięczamy wolność”.
Bardzo dziękuję Mamom, Siostrom, Ojcom naszych uczniów za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu na pomoc w jego realizacji.
A przede wszystkim Panu Michałowi Sokołowskiemu za 8 godzin ciężkiej pracy i niezliczone godziny, które teraz poświęci na przygotowanie filmu, tak byśmy mieli wszyscy wyjątkową pamiątkę.
Jestem bardzo wdzięczna też Pani Kamili Żak za profesjonalne makijaże, dzięki którym zostały odzwierciedlone realia lat 20.
Pani Marzenie Sarnie dziękuję za wypożyczenie pięknych sukni, które pomogły nam stworzyć postacie z tamtejszej epoki.
Dziękuję Pani Teresie Opalińskiej, która pożyczyła nam rzeczy do charakteryzacji i przeszkoliła mnie z podstaw charakteryzowania postaci- dzięki temu powstały wyjątkowe postacie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległość.
Pani Małgorzacie Żołądź, która zafundowała nam catering, Radzie Rodziców, która zakupiła nam napoje i słodkości.
Panu Bardowskiemu, że nam zaufał i pożyczył frak oraz czapkę maciejówkę.
Naszej wspaniałej młodzieży za poważne podejście do przygotowań i za to, że wytrzymali w szkole tyle czasu, nie jęcząc i nie marudząc.
I naszej nieocenionej Pani Dyrektor- Urszuli Wysockiej, która wspiera nas w realizacji nawet najbardziej zwariowanych pomysłów.
Dzięki Państwa wielkiemu zaangażowaniu dzieci doświadczyły wielu cudownych emocji. Pokonały tremę, własne słabości, uwierzyły, że są piękne i zdolne.
Dziękuję! I zapraszam w listopadzie na projekcję filmu!
Monika Gawerek