Z BOHATERON-em włączyliśmy historię

Kliknij, aby przejść do galerii

Wrzesień i początek października to czas, kiedy  uczniowie  poznawali sylwetki Powstańców, oglądali zdjęcia przedstawiające wojenną i powstańczą rzeczywistość Warszawy, śpiewali powstańcze piosenki a przede wszystkim pisali podziękowania dla bohaterów z 1944 roku wyrażając wdzięczność za heroizm i bohaterską postawę. Niektóre kartki to małe dzieła sztuki. Najważniejsze jednak są słowa wdzięczności i pamięci.
Najczęściej powtarzane  zdanie to  „Pamiętamy, dziękujemy”„Jesteśmy z Was dumni” . Powstało ponad 1000  patriotycznych pocztówek. Dziś zostały wysłane i niebawem dotrą do adresatów.
Projekt  wpisuje się w obchody 100- lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości i jest okazją do kształtowania właściwej postawy naszych uczniów.

www.bohateronwtwojejszkole.pl