Legendarny maraton teatralny

Kliknij, aby przejść do galerii

Oj działo się dzisiaj na naszej jedynkowej scenie. Było i trochę strasznie, i bardzo wesoło, a to wszystko za sprawą aktorów z koła teatralnego, którzy zaprezentowali dzisiaj dwie polskie legendy: o Piaście Kołodzieju i o Bazyliszku. A każdą z tych legend wystawiono aż dwa razy. Były: Postrzyżyny Ziemowita i wizyta dziwnych wędrowców. Posłuchaliśmy plotek warszawskich przekupek i kibicowaliśmy Bolkowi, kiedy rozprawiał się z postrachem podziemi- Bazyliszkiem. A na koniec radowaliśmy się na weselu dzielnego chłopca z ukochaną Anusią. Miło nam było również gościć uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy skorzystali z naszego zaproszenia wspólnego obejrzenia spektakli.    Pamiętajmy, że legendy to istotny element naszego dziedzictwa narodowego, kultury  i tradycji i warto je przekazywać następnym pokoleniom.