NIEBAWEM ŚWIĘTO SZKOŁY

Tradycyjnie w maju będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Patrona. W tym roku  ten dzień to też Święto naszej Szkoły, bowiem przypada 85 rocznica jej powstania.  Już od kilku tygodni trwają  przygotowania. Uczniowie utalentowani plastycznie pracują nad  odtworzeniem  Warszawy z czasów Prusa. Siódmoklasiści na swoich rycinach przedstawią  spacer Bolesława Prusa ulicami  współczesnej Warszawy. Na pewno  powstaną  też niezwykłe portrety pisarza.

Ogłoszono   konkurs wiedzy o patronie szkoły. Uczniowie już pracują, aby  jak najlepiej poznać  życie i twórczość  Aleksandra Głowackiego.

Od poniedziałku zaczynamy robić „Kwiaty dla pana Bolesława”. Technika dowolna. Mogą to być kwiaty z krepiny, składane techniką origami lub wykonane według własnego pomysłu.

We wtorek 29 maja w każdej klasie  zaplanowane są  lekcje, tematycznie związane z życiem Prusa i czasami, w których tworzył.. Powstaną gry, komiksy, a najmłodsze dzieci postarają się z puzzli utworzyć i podarować Bolesławowi Prusowi serce jako wdzięczność za jego serce. Mamy nadzieję, że nasza biblioteka gościć będzie postacie z nowel i powieści , a chłopcy w tym dniu będą sobowtórami patrona. Będzie miło, gdy korytarzami Jedynki pospaceruje pisarz zerkając na czytelników swoich dzieł. Zachęcamy do przygotowania kreacji. Nagrody czekają.

Bolesław Prus w swoim życiu  interesował się fizyką, przyrodą  i chemią. Zwracał  uwagę na to, że każdy wynalazek może stać się szansą dla człowieka.  A ponieważ  „Eksperyment jest bardziej wartościowy niż dwadzieścia wzorów wydobytych z umysłów“ na dziedzińcu szkoły na młodych badaczy będą czekać  przyrządy, aby  eksperymentować poznając różne  zjawiska  chemiczne, fizyczne, akustyczne, optyczne. Ten dzień uświetni  przedstawienie „Katarynka” a zaproszeni finaliści Międzygminnego Konkursu Matematycznego otrzymają zasłużone nagrody.

Będzie się działo!