Przygotowania do Wielkanocy czas zacząć!

Kliknij, aby przejść do galerii

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych, a malowanie pisanek to jedna z nich.

Kraszanki, pisanki, drapanki – to tylko niektóre określenia zdobionych jaj, czego w środę 21 marca mogli się dowiedzieć uczniowie klasy 3b i 3c. Tego dnia w obu klasach odbyły się warsztaty plastyczno – techniczne, których tematem było własnoręczne przygotowanie pisanek i drewnianych kołatek.

Dzieci pod okiem prowadzących warsztaty entuzjastycznie przystąpiły do tworzenia własnych pisanek. Samodzielnie nakładały wosk, barwiły i obserwowały jak powstają wielobarwne pisanki.

Kolejnym, niełatwym zadaniem było wykonanie drewnianej kołatki, której dźwięk oznajmił pozostałym uczniom, że Wielkanoc tuż, tuż…..

WG AB