Byliśmy w Centrum Nauki Kopernik

 

Kliknij, aby przejść do galerii

Dzień 6 marca był dla uczniów klasy 2c niezwykle odkrywczy. Byliśmy w Centrum Nauki Kopernik – w świecie samodzielnego eksperymentowania. Mogliśmy wszystkiego dotykać, sprawdzać, doświadczać  i wspaniale się przy tym bawić.  W tym bardzo ciekawym miejscu spędziliśmy czas między innymi  przy takich eksponatach jak: powietrzna fontanna, magnetyczny most, rysowanie na piasku, falowanie i skakanie, drabina Jakuba, domowa elektrownia, niesprawiedliwy wyścig, kosmiczny lej, obrotowa twarz.  Chłopcy najwięcej czasu spędzili przy konstrukcji przenośnego mostu Leonarda zaś dziewczyny „zasiedziały” się przy stacji spalania kalorii… oczywiście tylko z ciekawości.

Po tak ekscytujących przeżyciach nabraliśmy wiatru w żagle do dalszych uczniowskich odkryć.