Dzień kota w bibliotece szkolnej

Kliknij, aby przejść do galerii

Koty to najbardziej popularne zwierzęta domowe. Mają wielu wielbicieli, ich obecność sprawia, że jesteśmy zdrowsi i spokojniejsi, wnoszą do naszego życia radość – co zostało dowiedzione naukowo!                                                                  W Polsce Międzynarodowy Dzień Kota  obchodzony jest od 2006 roku – 17 lutego.  Z tej okazji przez kilka dni do biblioteki uczniowie przynosili swoje ulubione maskotki – kotki,  były rysowane koty i tak powstawała „Kocia galeria”, a w  piątek zostali zaproszeni do biblioteki uczniowie z klas: „0”, 1a, 1b, i 2c. Dzieci obejrzały bajkę pt. „O kocie Filemonie”, wysłuchały opowiadania E. Lechowicz pt. „Skąd się wzięły koty?”, rysowały kota według wiersza na kartonach przyczepionych do stelaża, zapoznały się z literaturą o kotach, która znajduje się w księgozbiorze biblioteki oraz odpowiadały na pytania quizu o kotach. W tej zabawie na każdej przerwie uczestniczyli również pozostali uczniowie, którzy wykazali się dużą wiedzą na temat życia kotów.