Trenuj swój mózg    

     

  Japońska łamigłówka Sudoku to nie tylko przyjemna rozrywka, ale również niezwykle skuteczny sposób na podnoszenie sprawności naszego umysłu. Rozwija wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia i cierpliwość. Zasady Sudoku nie są skomplikowane. Wypełniamy planszę cyframi w taki sposób, by  żadna z nich nie powtarzała się w kolumnach, wierszach i wydzielonych dodatkowo obszarach. Proste i niezwykle trudne zarazem.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w przygotowaniach do  Pierwszego Szkolnego Konkursu. W „koszulkach” czekają kwadraty. Podpisane arkusze oddajemy  do nauczycieli uczących matematyki. Na początku marca zostaną wyłonieni reprezentanci klas,  którzy zmierzą się w finale.

Miłej zabawy. Na mistrza logicznego myślenia podium i szóstka z matematyki czeka.