Jedynkowe pomysły na powtórkę

Kliknij, aby przejść do galerii

Lapbook w wolnym tłumaczeniu to znaczy książka na kolanach-jest to pomoc dydaktyczna, którą przygotowują uczniowie, pod okiem nauczyciela. My zaczęliśmy nasze lapbookowe przygody na lekcjach powtórzeniowych z języka polskiego i historii. Klasy piąte już przygotowały lapbooki gramatyczne „Czasownik ma moc” oraz historyczne „Polska i Krzyżacy”. Wiszą one na naszym szkolnym korytarzu, świetnie się prezentują  i zachęcają wszystkich uczniów naszej szkoły do pogłębiania i zdobywania wiedzy.

Pracą tą metodą kształtuje wiele cennych umiejętności. Młodzi ludzie uczą się organizacji pracy, systematyczności, cierpliwości, rozwijają kreatywność, a przede wszystkim takie, samodzielnie stworzone pomoce dydaktyczne, zachęcają do powtórek i rozszerzania wiedzy. A jedyne, co nas może ograniczać w ich tworzeniu to tylko nasza wyobraźnia.