Tangramowe zmagania

Kliknij, aby przejść do galerii

W naszej szkole od 1 lutego rozpoczynamy przygotowania do mistrzostw w układaniu tangramu. Tangram to chińska gra logiczna wymyślona około 3-4 tysięcy lat temu. Jest kwadratem pociętym na 5 trójkątów różnej wielkości, 1 kwadrat i 1 równoległobok. Celem gry jest ułożenie obrazka – wzoru. W czasie przerw i podczas lekcji matematyki można ćwiczyć. Na korytarzu wiszą „koszulki”, w których są wzory /podpowiedzi/ i tangramowe klocki. Z klocków układamy domki, ryby, motyle koty, figury geometryczne i inne kształty. Codziennie na klasowej planszy zaznaczamy ilość ułożonych figur. Ostatniego dnia lutego wychowawcy wyłonią klasowych mistrzów. Najlepsi w marcu zmierzą się w finale.
Układanie tangramu rozwija wyobraźnię przestrzenną, uczy logicznego myślenia, skłania do poszukiwania rozwiązań, wyzwala kreatywność.
Miłej zabawy! Podium czeka.