Jesteśmy św. Mikołajem dla Moniki

Kliknij, aby przejść do galerii

W ubiegłym roku jako pierwszoklasiści adoptowaliśmy nową koleżankę z Afryki. Monika Nkhalmu, dzięki naszej pomocy chodzi do szkoły, uczy się i bawi jak inne dzieci. Cały czas pamiętamy o niej i systematycznie wspieramy  finansowo. Potrzeba tak niewiele. Wystarczy raz w miesiącu zrezygnować z jednego słodkiego batonika.  Uczniowie 2a  przed świętami postanowili być dla czarnoskórej Moniki – św. Mikołajem. Każdy ofiarował coś, co przyda się dziewczynce i jej rodzinie. W dwudziestokilogramowej paczce znalazły się artykuły szkolne, artykuły higieniczne, narzędzia do pracy w ogrodzie, słodycze, ubrania, zabawki. Paczka już wędruje do Afryki.  Dziś otrzymaliśmy kolejne zdjęcia. Miło było zobaczyć, że Monika chodzi w ubraniach, które jej wysłaliśmy, że zdała do kolejnej klasy (bo teraz zaczyna wakacje), że jest radosna i zdrowa.