Inscenizacja  „Wspólna praca się opłaca”

kliknij, aby przejść do galerii

12 grudnia uczniowie 2a zaprosili koleżanki i kolegów na spektakl teatralny. Pierwszą część przedstawienia  drugoklasiści zrealizowali w lesie. Tam zwierzęta udały się na biwak. Na leśnej polanie próbowały zorganizować spotkanie. Z przygotowań  do biwaku powstał film. Najmłodsi uczniowie Jedynki i Trójki mogli obejrzeć  ten film  jako rozpoczęcie inscenizacji.

Druga część rozegrała się  w szkole. W sali gimnastycznej  stworzyliśmy las. Mrówki ciężko pracując zachęcały inne zwierzęta do pomocy. Ale niestety, wiewiórka zbierała orzechy, wilk okazał się leniem, lisica ukradła mrówkom kurczaka, misie ćwiczyły, jeże trzęsły się ze strachu, sroka zbierała błyskotki, dzięcioł leczył dzika. Wszyscy zajęci byli sobą.  Prośby mrówek na nic się zdały. Dopiero burza sprawiła, że zwierzęta zabrały się do wspólnej pracy. Młodzi artyści starali się przekonać, że  „wspólna oraz uczciwa praca, zawsze i wszędzie nam się opłaca”. Radosny taniec zakończył – ostatnie tej jesieni – spotkanie zwierząt. Aktorzy, szczególnie po wieczornym spektaklu dla rodziców, usłyszeli pochwały i słowa uznania.