Scottie Go – gra  wyzwalająca  kreatywność

Kliknij, aby przejść do galerii

Jest rok 2030. Pojazd sympatycznego kosmity Scottiego ulega awarii i ląduje na Ziemi. Losy przybysza zależą od umiejętności programowania. Uczniowie klasy 2a podjęli wyzwanie i pomagają Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu. Układają za pomocą kartonowych klocków   program sterujący ruchami Scottiego. Następnie za pomocą aplikacji skanują napisany przez siebie program wykonując jego zdjęcie  lub rejestrując wideo. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go,  a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany. Na uczniów  czeka szereg zadań. Scottie odwiedza  wszystkie kontynenty.  Spotyka się  z indiańskim przewodnikiem, sadzi roślinki, przeprawia się przez rzekę. Z każdym zadaniem wzrasta stopień trudności.  Uczniowie stosują powtórzenia,  tworzą pętle, warunki, projektują algorytmy. Bawiąc się poznają podstawy programowania. Uczą się współpracy i działania w grupie. Jest to doskonała gra i już wkrótce wszystkie dzieci z klas młodszych będą miały okazję się o tym przekonać i wyruszyć w  podróż z kosmitą.