Bobrowe zawody

W tym roku po raz pierwszy uczniowie   z  naszej szkoły stanęli na linii startu, aby powalczyć w   międzynarodowym informatyczno – matematycznym konkursie Bóbr.  Główny cel tego konkursu to rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego  oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs obejmuje  wiele aspektów poznawczych i  społecznych. Wymaga posługiwania się  wiedzą z różnych  przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia,  sztuka, technika i matematyka.  Zadania wymagają  twórczego, niekonwencjonalnego   podejścia.

Uczniom, którzy podjęli  próbę zmierzenia się  z tym niełatwym konkursem, należą się wielkie brawa.  Najlepsze wyniki w szkole osiągnęli:

W kategorii Skrzat:

Amelia Gołębiewska, Julia Włodarczyk,  Szymon Frąckowiak, Aleksandra Koc.

W kategorii Beniamin: Paweł Kupczyk, Aleksander Skonieczny, Wojda Martyna, Wajszczuk Natalia.

W kategorii Junior: Julia Rajkowska.

Konkurs okazał się ciekawą przygodą i wartościowym  doświadczeniem. Na  platformie  edukacyjnej  mCourser  są archiwalne zadania. Warto tam zaglądać.